Wizyta ks.biskupa Kazimierza Gurdy

Gurda bp

Gurda bp2

Na początku marca we Włocławku przebywał ks.biskup Kazimierz Gurda, ordynariusz diecezji siedleckiej. Ksiądz biskup odwiedził muzeum diecezjalne, obejrzał ekspozycję stałą oraz izby pamięci bł. Biskupa Michała Kozala i kard. Stefana Wyszyńskiego oraz sale poświęcone działalności misyjnej. Podziwiał także najcenniejsze zabytki naszej diecezji zgromadzone w muzealnym skarbcu.

Osobną sprawą która bardzo zainteresowała ks. biskupa to rewaloryzacja całego obiektu w którym mieści się muzeum oraz dobudowa nowoczesnej sali koncertowo-wystawienniczej. Zapoznał się z przebiegiem prac budowlanych, z problemami  z wykonawstwem robót, a także o pozyskiwaniu  środków  unijnych na tak duże przedsięwzięcie.

W księdze pamiątkowej muzeum ks. biskup napisał:

Gratuluję pięknego Muzeum Diecezjalnego. Dzięki zachowanym eksponatom poznałem historię Diecezji,  z której pochodził pierwszy biskup podlaski Feliks Lewiński.

+ Kazimierz Gurda
bp Siedlecki