Koncert z muzyką Franciszka Schuberta

schubert kopia_edytowany-1

ss1

Zapraszamy na koncert pięknej muzyki Franciszka Schuberta, prekursora stylu romantycznego w muzyce. Skomponował ponad 600 pieśni i prawie 1000 utworów, reprezentujących niemal wszystkie gatunki muzyczne. Niedoceniany przez współczesnych, dziś to jeden z najczęściej wykonywanych kompozytorów.

Na koncercie artyści  Jacek Szczepański, Małgorzata Frydrych i Anna Niemiec-Mościcka  wykonają:

Introdukcja i wariacje na temat Trockne Blumen na flet i fortepian D 802

Wybrane pieśni na głos i fortepian  (An den Mond, Die Forelle, Standchen, Heidenroslein)

Impromptu op. 90 na fortepian solo (nr 1 c-moll, nr 2 Es-dur, nr 3 Ges-dur, nr 4 As-dur)

 

Jacek Szczepański – w 2008 ukończył z wyróżnieniem Wydział Dyrygentury Chóralnej i Edukacji Muzycznej na Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy. Rok później uzyskał tytuł magistra sztuki na Wydziale Instrumentalnym w klasie fortepianu. Obecnie pracuje jako nauczyciel i akompaniator w Zespole Szkół Muzycznych we Włocławku. Od 2012 roku jest asystentem na Wydziale Edukacji Muzycznej Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy.

Małgorzata Frydrych – Absolwentka Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy; w 2015 roku ukończyła Podyplomowe Studia Mistrzowskie w zakresie Instrumentalistyki w Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu. Pracuje w szkołach muzycznych we Włocławku i Radziejowie. Współpracuje z Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Pomorskiej, Orkiestrą Opery Nova oraz Toruńską Orkiestrą Symfoniczną.

Anna Niemiec – Mościcka – w 2006 roku ukończyła z wyróżnieniem Wydział Wokalno-Aktorski  w Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy; absolwentka Nauczycielskiego Kolegium Języków Obcych w Bydgoszczy (1999); finalistka konkursów wokalnych. Współpracuje z Filharmonią Pomorską w Bydgoszczy, Toruńską Orkiestrą Symfoniczną, Cappellą Thoruniensis, Cameratą Vladislavia oraz z instrumentalistami ze swojej Alma Mater.

Koncert odbędzie się 20 maja 2016 r. o godz. 19.00 w Muzeum Diecezjalnym.

ss2

 

 

Foto. Agnieszka Cisielska