Koncert „Wielkopostne rozmyślania”.

wielkopostne-rozmyslania_koncert

Zapraszamy na koncert "Wielkopostne rozmyślania". W programie koncertu m.in. : arie z oratorium "Stabat Mater" G. B. Pergolesiego, „Dignare o Domine” G. F. Händla, „Matki człowieczej lament” E. Pałłasza, utwory na skrzypce i fortepian solo, pieśni wielkopostne oraz recytacje, które wprowadzą słuchaczy w nastrój przemyśleń i wydarzeń Wielkiego Tygodnia.

Wykonawcy: Joanna Słowińska - mezzosopran, Grażyna Leja - skrzypce, Maciej Bąk - fortepian

PROGRAM:

• Fryderyk Chopin - Preludium Des-dur Op.28 Nr 15
  • Georg Friedrich Händel - "Dignare o Domine" (aria z "Dettingen Te Deum")
  • Pieśń pasyjna "Jezu Chryste Panie miły" (tekst: autor nieznany, melodia: Wacław Gieburowski)
  • Pieśń pasyjna "Krzyżu Święty" (fragment hymnu "Pange, lingua gloriosi proelum certaminis" w polskim tłumaczeniu, autor łacińskiego oryginału: biskup Wenancjusz Fortunat)
  • Pieśń wielkopostna "Krzyżu Chrystusa" (autor nieznany)
  • Giovanni Battista Pergolesi- "Quae Moerebat Et Dolebat" (aria z oratorium "Stabat Mater")
  • Pieśń pasyjna "Wisi na krzyżu" (autor nieznany)
  • Giovanni Battista Pergolesi - "Eia Mater, Fons Amoris" (aria z oratorium "Stabat Mater")
  • Giovanni Battista Pergolesi - "Fac Ut Portem Christi Mortem" (aria z oratorium "Stabat Mater")
  • Pieśń wielkopostna "Dobranoc Głowo Święta" (autor nieznany)
  • Johann Sebastian Bach - Partita Nr 2, BWV 1004, cz. I
  • Edward Pałłasz- "Matki człowieczej lament" (autor nieznany)
  • Pieśń wielkopostna "W Krzyżu Cierpienie" (tekst: ks. Karol Antoniewicz SJ)
  • recytacje
Joanna Słowińska - mezzosopran
Pochodzi z Kruszyna koło Włocławka. Jest absolwentką włocławskiego Ogniska Muzycznego w klasie fortepianu. Obecnie studentka I roku Akademii Muzycznej im. I.J. Paderewskiego w Poznaniu w klasie śpiewu solowego prof. dr hab. Anny Jeremus-Lewandowskiej. Jest również studentką I roku studiów magisterskich kierunku edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej na Wydziale Pedagogiczno-Artystycznym w Kaliszu Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz nauczycielem zajęć muzyczno-ruchowych. Stypendystka uczelnianego stypendium rektora UAM dla najlepszych studentów. Prowadzi koncerty umuzykalniające dla dzieci. Jest organizatorem wydarzeń kulturalnych w Kruszynie, Włocławku i Kaliszu.

Grażyna Leja - skrzypce
Absolwentka Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Ludomira Różyckiego w Gliwicach w klasie skrzypiec mgr Aliny Brodki. Obecnie studentka kierunku edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej oraz pedagogiki resocjalizacyjnej na Wydziale Pedagogiczno-Artystycznym w Kaliszu Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Stypendystka uczelnianego stypendium rektora UAM dla najlepszych studentów. Współtworzy kwartet smyczkowy studentów Wydziału Pedagogiczno-Artystycznego. Uczestniczy w wydarzeniach kulturalnych organizowanych na Wydziale Pedagogiczno-Artystycznym oraz w innych kaliskich placówkach kultury.

Maciej Bąk – fortepian
Ostrowski pianista, aranżer oraz kompozytor. Absolwent Zespołu Szkół Muzycznych im. Krzysztofa Komedy–Trzcińskiego w Ostrowie Wielkopolskim w klasie fortepianu mgr Leili Alidżanow-Lis. Obecnie student kierunku edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Wydziale Pedagogiczno- Artystycznym w Kaliszu w klasie fortepianu prof. UAM dra hab. Adama Podskarbiego. Aktywnie uczestniczy w wydarzeniach kulturalnych na terenie powiatu ostrowskiego oraz poza jego granicami. Współtwórca spektaklu słowno-muzycznego „Liryka z Imbryka” wystawionego we wrześniu 2016 roku przy Forum Synagoga w Ostrowie Wielkopolskim. Uhonorowany tytułem „Młody Talent Roku” w plebiscycie „Ostrowianin Roku 2015”.

24 marca 2018 r., godz. 19.00

Aula Muzeum Diecezjalnego we Włocławku - Plac Kopernika 3 (wejście od ulicy Tumskiej)
Wstęp wolny.