Koncert w 15 rocznicę święceń biskupa ordynariusza.

15_rocznica_swiecen_biskupa
Zapraszamy na koncert z okazji 15 rocznicy święceń biskupich i ingresu do katedry włocławskiej księdza biskupa Wiesława Meringa.
Koncert wykona uzdolniona muzycznie rodzina Kaczmarków z Koluszek. Małżeństwo Iwona i Piotr Kaczmarkowie to zawodowi śpiewacy, absolwenci wydziału wokalno-aktorskiego Akademii Muzycznej w Łodzi. Tradycja śpiewacza w rodzinie pani Iwony jest bardzo długa, a rozpoczął ją jej dziadek - Stanisław Romański, który był w powojennej Polsce pierwszym solistą Opery Poznańskiej i jako pierwszy w Polsce wykonywał utwory Wagnera. Z kolei mąż pani Iwony - Piotr przez wiele lat był solistą w łódzkim Teatrze Muzycznym, a potem w Zespole Reprezentacyjnym Wojska Polskiego. Państwo Kaczmarek mają troje dzieci, z których dwoje - synowie Wojciech i Adam - zamierza pójść w ślady rodziców i doskonalić swój głos na studiach muzycznych. Dla 19-letniego Wojciecha i 15-letniego Adama śpiewanie jest największą pasją, obydwu braci można zobaczyć i posłuchać na koncertach w różnych miastach Polski. Utalentowane rodzeństwo występuje wspólnie z rodzicami, bądź też śpiewa w duecie. Po udziale w telewizyjnym programie "Mam Talent" młodzi śpiewacy stali się popularni, każde z ich nagrań udostępnianych na portalu YouTube szybko zyskuje bardzo wiele odsłon. Bracia Kaczmarek nagrali do tej pory dwie płyty: debiutancką "Marzenia się spełniają" i "Najpiękniejsze pieśni neapolitańskie" w 2017 r. Na koncercie dedykowanym biskupowi włocławskiej diecezji wykonają m.in. znane pieśni religijne, takie jak: "Barka", "Czarna Madonna", "Abba, Ojcze", a także piosenki patriotyczne: "Modlitwę obozową" i "Biały Krzyż" Krzysztofa Klenczona.
Śpiewakom akompaniować będzie na fortepianie prof. Bogna Dulińska.

7 kwietnia 2018 r., godz. 10.00
Aula Muzeum Diecezjalnego we Włocławku
Plac Kopernika 3 (wejście od ulicy Tumskiej)

Po koncercie, o godz. 11.00, w katedrze będzie sprawowana uroczysta liturgia dziękczynna za piętnaście lat posługi księdza biskupa w diecezji włocławskiej.