Koncert Świąteczno – Noworoczny

zaproszenie_14.01

plakat14.01

 

EMILIA MIKOŁAJCZYK – sopran
Artystka młodego pokolenia urodzona we Włocławku. Jest studentką II roku studiów magisterskich w Akademii Muzycznej im. F. Nowowiejskiego w Bydgoszczy w klasie śpiewu dr Agnieszki Piass. W roku 2014 ukończyła studia licencjackie w klasie prof. Bożeny Porzyńskiej. Od najmłodszych lat uczęszczała do szkoły Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. w rodzinnym Włocławku grając na skrzypcach i altówce.  W latach 2011-2012 występowała w musicalu Bertolta Brechta i Kurta Weilla „Opera za trzy grosze” wystawianym przez Teatr Polski w Bydgoszczy. W roku 2013 wystąpiła na Koncercie Młodych Talentów „W drodze do La Scali” w Pałacu Bursztynowym we Włocławku. Kreowała postać Tatiany z op.”Eugeniusz Oniegin” Piotra Czajkowskiego w spektaklu studenckim pod dyrekcją Piotra Wajraka.  Współpracuje z Bydgoskim Teatrem Lalek „Buratino” gdzie w spektaklu „Alicja w krainie czarów” wciela się w postać Królowej Kier. Bierze udział w licznych koncertach na terenie kraju.

EWA WITCZAK
Wiolonczelistka młodego pokolenia, kameralistka, pedagog. Ukończyła Akademię Muzyczną im. F. Nowowiejskiego w klasie wiolonczeli barokowej Markusa Möllenbecka oraz wiolonczelę współczesną w klasie dr hab. Renaty Marzec. Obecnie jest studentką studiów doktoranckich w macierzystej uczelni. Jest laureatką konkursów polskich oraz zagranicznych. Obecnie jest Stypendystką Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Marszałka Województwa Łódzkiego.  W 2012 roku otrzymała nagrodę Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za osiągnięcia w twórczości artystycznej. Występowała podczas wielu festiwali w Polsce i za granicą m.in. w Regensburgu, Berlinie, Neuburgu nad Dunajem, Korei Południowej, Dolnym Kubinie, Florencji.

JUSTYNA JAKUBOWSKA
Urodziła się w Augustowie. Jest absolwentką Akademii Muzycznej im. F. Nowowiejskiego w Bydgoszczy w klasie prof. Jerzego Godziszewskiego i prof. Marii Murawskiej. Uczestniczyła w ogólnopolskich i międzynarodowych kursach mistrzowskich w Genewie, Chicago, Rovigo, Nowym Sączu, gdzie doskonaliła swoje umiejętności pod kierunkiem znanych i cenionych pedagogów, takich jak: Eteri Andjaparidze, Barbara Halska, Krzysztof Jabłoński, Joanna Brzezińska-Maurer. Jest laureatką konkursów m.in. Międzynarodowego Pianistycznego Konkursu „Anemos” w  Rzymie (II nagroda), V Ogólnopolskiego Konkursu Muzycznego im. J. Zarębskiego w Łomiankach (II nagroda). Koncertowała jako solistka i kameralistka w kraju i za granicą, m.in. w Rimini, Miami, Fort Lauderdale i Orlando. Brała udział w wymianie studenckiej w ramach programu Erasmus w uczelni partnerskiej Conservatorio di Musica „Francesco Venezze” we Włoszech. Uczestniczyła w kursach „Paderewski Piano Academy”, na których wykonała koncert z Toruńską Orkiestrą Symfoniczną pod batutą Anny Mróz. Od października 2014 roku rozpoczęła studia doktoranckie w Akademii Muzycznej im. F. Nowowiejskiego w Bydgoszczy w klasie prof. Marii Murawskiej.