Koncert karnawałowy

koncert_karnaw_ikon
WYDARZENIE:
Koncert karnawałowy


WYKONAWCY:
Kamila Kuźma, Karolina Kuźma - śpiew
dr Zbigniew Merecki - fortepianDATA:
16.02.2019 r. (sobota)


GODZINA:
19.00


MIEJSCE:
Aula Muzeum Diecezjalnego we Włocławku
(wejście od. ul. Tumskiej)


CENA BILETU:
Wstęp wolny
PROGRAM KONCERTU:

1. Duet „ Plaisir d’amour”, Jean Paul Egide Martini
2. Kuplet Adeli z III aktu operetki „ Zemsta Nietoperza” Johanna Straussa , „W roli skromnego dziewczęcia”
3. Pieśń o Wilii z operetki „ Wesoła wdówka” Franza Lehára
4. Pieśń „ Dalibóg” Stanisława Moniuszki
5. Duet kotów Gioacchino Rossini
6. Aria Giuditty z III aktu operetki „ Wesoła wdówka” Franza Lehára, „ Kto me usta całuje, ten śni”
7. Pieśń „ Kto zna fali wiślanej granie” Stanisława Renza
8. Duet „Barcarolle” Jacquesa Offenbacha, „ Noc zapada, w cichym mroku…”
9. Aria Elizy z musicalu „My Fair Lady” Fredericka Loewe’go, „Przetańczyć całą noc”
10. Kuplet Adeli z II aktu operetki „ Zemsta Nietoperza” Johanna Straussa , „Taki Pan , jak Pan”
11. Aria Mary „Zmień mój świat” z musicalu „Dziękuję Ci Ewo” Stanisława Renza
12. Duet Kwiatów z opery „Lakme” Léo Delibes’a


KAMILA KUŹMA urodziła się we Włocławku. W 2015 roku ukończyła Państwową Szkołę Muzyczną II stopnia we Włocławku, w klasie altówki i śpiewu solowego. Ponadto zdobyła tytuł technika plastyka, kończąc w 2014r Ogólnokształcącą Szkołę Sztuk Pięknych we Włocławku. W 2015 r. rozpoczęła naukę w Akademii Sztuki w Szczecinie na wydziale Edukacji muzycznej , na kierunku wokalistyka w klasie śpiewu dr hab. Prof. AS, Joanny Tylkowskiej-Drożdż. A od 2018r. uczy się również pod okiem dr hab. Magdaleny Witczak. Kamila ma w swoim dorobku artystycznym udział w wielu koncertach, m.in. w Szkole Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Szczecinie, Koncercie z okazji Dnia Muzyki, koncercie Mozartowskim w Międzyzdrojach, Koncercie w 13 muzach z okazji Światowego Dnia Głosu, czy koncercie uwieńczającym Seminarium Jubileuszowe prof. zw. dr hab. Marii Czerepaniak-Walczak.
Kamila Kuźma swoje umiejętności doskonaliła na wielu warsztatach, w tym duetowych, pracując, wraz z siostrą nad duetem kwiatów z opery „Lakme” Leo Delibes. Uczestniczyła także w kilku MasterClass prowadzonych przez włoskich Pedagogów i solistów. Warsztat wokalny budowała również na warsztatach „interpretacja pieśni romantycznych” czy „interpretacja wokalnej muzyki rosyjskiej”. Kamila angażowała się także w akcje charytatywne, jak m.in. koncert dla osadzonych, koncert „kultura dostępna”, koncert „cuore canti” dla Małej Zuzi, czy koncert „usłysz więcej”.
Znaczącym wydarzeniem w dorobku artystycznym Kamili Kuźmy był także udział w warsztatach muzycznych i teatralnych oraz w międzynarodowym plenerowym widowisku Opery na Zamku w Szczecinie - operze Ruggera Leoncavalla „Pajace” w reżyserii Michała Znanieckiego, i pod kierownictwem muzycznym Maestro Vladimira Kiradijeva. Premiera spektaklu miała miejsce 11 sierpnia 2017, w Amfiteatrze Letnim im. Heleny Majdaniec w Szczecinie.


KAROLINA KUŹMA również urodziła się we Włocławku. W 2014 roku ukończyła Państwową Szkołę Muzyczną II stopnia we Włocławku, w klasie organów i śpiewu solowego. Posiada także tytuł technika plastyka, po ukończeniu, w 2014 roku Prywatnej Ogólnokształcącej Szkoły Sztuk Pięknych. W 2015 r. rozpoczęła naukę na Akademii Sztuki w Szczecinie na wydziale Edukacji muzycznej , na kierunku wokalistyka w klasie śpiewu dr hab. prof. AS Joanny Tylkowskiej- Drożdż., a 2018 r. również pod okiem dr hab. Magdaleny Witczak.
Młoda artystka swój warsztat wokalny doskonaliła także biorąc udział w warsztatach, m.in.: „interpretacji pieśni romantycznych” czy „interpretacji wokalnej muzyki rosyjskiej”.
Do znaczących wydarzeń w rozwoju artystycznym Karoliny Kuźmy zalicza się także udział w warsztatach muzycznych i teatralnych oraz w międzynarodowym plenerowym widowisku Opery na Zamku w Szczecinie - operze Ruggera Leoncavalla „Pajace” w reżyserii Michała Znanieckiego, pod kierownictwem muzycznym Maestro Vladimira Kiradijewa.
Dorobek artystyczny tej młodej solistki składa się z wielu koncertów, w tym także charytatywnych. Karolina śpiewała m.in. na Koncercie w Szkole Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Szczecinie, koncercie z okazji Dnia Muzyki, koncercie dla osadzonych, koncertach „kultura dostępna” i „usłysz więcej”, jak też koncercie uwieńczającym Seminarium Jubileuszowe prof. zw. dr hab. Marii Czerepaniak-Walczak, koncercie w 13 Muzach z okazji Światowego Dnia Głosu, koncercie Mozartowskim w Międzyzdrojach, czy koncercie dyplomowym edukacji muzycznej (na którym wykonała solo w „Requiem” Johna Ruttera.