Koncert fortepianowy Polska Chopina

polska_chopina_ikon
WYDARZENIE: koncert fortepianowy Polska Chopina
WYKONAWCA: Jan Przepałkowski
DATA: 10.11.2018 r. (sobota), godz. 19.45
MIEJSCE: aula Muzeum Diecezjalnego (wejście od ul. Tumskiej)
CENA BILETU: wstęp wolny


PROGRAM:
- Sonata h-moll op. 58
- Fantazja f-moll op. 49
- Walc des-dur op. 64 nr 1
- Walc cis-moll op. 64 nr 2
- Etiuda op. 10 nr 12 (Rewolucyjna)
- Polonez As-dur op. 53Jan Przepałkowski jest absolwentem Akademii Muzycznej im. G. i K. Bacewiczów w Łodzi. Studia ukończył na wspomnianej uczelni pod kierunkiem profesora Cezarego Saneckiego i jego asystenta – Wojciecha Kubicy. Swe umiejętności doskonalił na kursach mistrzowskich w Polsce, we Włoszech i Stanach Zjednoczonych pod kierunkiem znakomitych pedagogów.

Brał udział w wielu konkursach fortepianowych w Polsce (m.in. Ogólnopolskim Konkursie Chopinowskim im. Władysława Kędry, w Ogólnopolskim Konkursie Interpretacji Muzyki Francuskiej czy Ogólnopolskim Festiwalu Muzyki Fortepianowej w Łowiczu) i za granicą (we Francji i Hiszpanii), zdobywając nagrody i wyróżnienia. Jako reprezentant łódzkiej Akademii Muzycznej wystąpił na „Koncercie Roku”, który miał charakter konkursu najlepszych studentów polskich akademii muzycznych a także na prestiżowych festiwalach (Festiwalu Polskich Akademii Muzycznych, Międzynarodowym Festiwalu „Strawiński i Ukraina”, Artur Rubinstein Festival). Grał liczne koncerty solowe oraz recitale (m.in. w Żelazowej Woli w ramach znanego cyklu koncertów „Prezentacje”) jak również występował jako akompaniator (m.in. w duecie ze sławną łódzką śpiewaczką - Agnieszką Makówką).
Pianista jest prawnukiem Zygmunta “Młota” Przepałkowskiego - wielokrotnie odznaczanego legionisty Pierwszego Pułku Ułanów Władysława Beliny-Prażmowskiego, rotmistrza Wojska Polskiego II Rzeczpospolitej Polskiej, walczącego w licznych bitwach o wolność Polski, zamordowanego w Katyniu oraz wnukiem Adama Przepałkowskiego – wieloletniego działacza i prezesa Stowarzyszenia Legionistów Polskich i ich Rodzin.

Koncert odbędzie się w ramach obchodów setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Współorganizatorami koncertu są: województwo kujawsko-pomorskie oraz Fundacja Sztuki