Koncert duetu gitar klasycznych

git kopia

ppp

 

 

 

Krzysztof Pełech i Robert Horna roztoczą przed włocławską publicznością  prawdziwie latynoską aurę. Zagrają utwory które są kombinacją oryginalnych aranżacji w stylu samby, tanga, bossa-nowy oraz improwizowanych klimatów smooth-jazzowych. Będą to utwory m.in. , Astora Piazzolli, Stanleya Myersa, Celso Machado , Azizy Mustafy Zadeh, Pata Metheny’ego, Ralpha Townera, Keitha Jarretta. W tych kompozycjach ukażą bogactwo pięknych melodii, harmonii i rytmu.

 

 

Krzysztof Pełech to wybitny wrocławski gitarzysta, trzykrotnie wybrany najlepszym polskim gitarzystą klasycznym przez magazyn „Gitara i Bas”. Jest Dyrektorem Artystycznym Wrocławskiego Festiwalu Gitarowego GITARA+ i Letniego Kursu Gitary w Krzyżowej. Artysta wykonuje około 60 koncertów rocznie i ma na swoim koncie 16 albumów. Koncertował niemal we wszystkich krajach europejskich, w USA, Brazylii, Południowej Afryce, a także w Egipcie, Singapurze, Indonezji, Malezji, Argentynie i Chile.

Robert Horna jest laureatem wielu ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów gitarowych.  Aktywnie koncertuje w Polsce, Szwajcarii, Rumunii, Mołdawii, Niemczech, Belgii, Holandii oraz w Ameryce Południowej. Jest artystą wszechstronnym – występuje w zespołach kameralnych, na koncertach z towarzyszeniem orkiestr i w ramach solowych recitali.

Koncert odbędzie się  07 maja 2016 r. o godz. 18.00 w Muzeum Diecezjalnym we Włocławku.

 

Zdjęcia z koncertu – foto Agnieszka Ciesielska