Kolędy na myśliwską nutę

capella_rydzyn_ikon
WYDARZENIE: koncert kolęd

WYKONAWCY: Reprezentacyjny Zespół Muzyki Myśliwskiej Polskiego Związku Łowieckiego - Capella Zamku Rydzyńskiego oraz Joanna Szynkowska vel Sęk (sopran).

MIEJSCE: aula Muzeum Diecezjalnego we Włocławku, Plac Kopernika 3 (wejście od ul. Tumskiej)

DATA WYDARZENIA: 6 stycznia 2020 (poniedziałek - uroczystość Objawienia Pańskiego), godz. 17.00

CENA BILETU: bezpłatnie
PROGRAM:

Kolędy polskie (m.in.: „Wśród nocnej ciszy”, „Gdy się Chrystus rodzi”, „Lulajże Jezuniu”, „Bóg się rodzi”), kolędy zagraniczne (w tym : „Adeste Fideles”, „Cicha noc”, „Radości świata”), a także pieśni i piosenki okresu Bożego Narodzenia i Nowego Roku („Dzwony Bożonarodzeniowe”, „Jingle Bells”, „White Christmas”, „Renifer Rudolph” i inne).
Reprezentacyjny Zespół Muzyki Myśliwskiej Polskiego Związku Łowieckiego (Capella Zamku Rydzyńskiego) to kwintet Instrumentów Dętych Blaszanych. Tworzą go absolwenci Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu, na co dzień pracujący w orkiestrach symfonicznych Poznania : Filharmonii Poznańskiej, Teatru Wielkiego i Teatru Muzycznego. Ambicją Zespołu jest kultywowanie zapomnianej polskiej tradycji związanej z życiem dworskim i myślistwem. Repertuar ten poszerzył o muzykę współczesną i popularno – rozrywkową. W okresie 27 lat swojej działalności artyści zagrali prawie trzy tysiące koncertów, występując w najbardziej prestiżowych salach koncertowych, pałacach, zamkach i katedrach. Poza występami krajowymi koncertuje także na terenie Austrii, Belgii, Białorusi, Danii, Francji, Hiszpanii, Niemiec, Ukrainy i Włoch. Swój kunszt artystyczny prezentował między innymi na Światowej Wystawie „EXPO 2000” w Hanowerze, Europejskim Festiwalu Muzyki Dworskiej i Myśliwskiej na Zamku Burg Hohenwerfen koło Salzburga, Światowej Wystawie Łowieckiej w Dortmundzie, podczas Światowych Dni Polonii w Berdyczowie, w Parlamencie Europejskim w Brukseli i kilkakrotnie w Parlamencie polskim. Na co dzień współpracuje z solistami Teatru Wielkiego, Teatru Muzycznego z Poznania, Teatru Narodowego i Opery Kameralnej z Warszawy oraz aktorami Teatru Nowego z Poznania. Występuje także w radio i telewizji. Za dotychczasową działalność artystyczną został odznaczony przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego medalem „Zasłużony dla Kultury Polskiej”.

Kierownikiem artystycznym zespołu jest znany wirtuoz trąbki Mieczysław Leśniczak. Podczas koncertu w Muzeum Diecezjalnym muzykom towarzyszyć będzie solistka scen poznańskich Joanna Szynkowska vel Sęk (sopran).

fot.: strona oficjalna zespołu