Jesienne impresje

1 plakat

W programie koncertu „Jesienne impresje” usłyszymy utwory Georga Friedricha Haendla, Gabriela Faure, Cesara Francka, Antonio Vivaldiego i Giullio Cacciniego.
Wykonawcy koncertu: Łucja Czarnecka – śpiew (sopran), Witold Zalewski – organy i Wacław Mulak – trąbka.
Łucja Czarnecka – sopran
Urodzona w Bielsku-Białej ukończyła Akademię Muzyczną w Krakowie w klasie śpiewu prof. Heleny Łazarskiej oraz Izabelli Jasińskiej–Buszewicz. W styczniu 2009 roku uzyskała tytuł dr hab. Uniwersytetu Muzycznego w Warszawie.
Aktualnie jest adiunktem w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej w Krakowie.
Występowała z koncertami na Litwie, Słowacji, Francji, Holandii, Belgii, Włoszech, Ukrainie oraz w Polsce. Brała udział w licznych festiwalach, m.in. Vratislavia Cantans, Muzyka w Starym Sączu, Festiwal Kultury Żydowskiej, Festiwale Kultury Chrześcijańskiej, Festiwal Akademii Bachowskiej, Festiwal Schubertowskim, Międzynarodowy Festiwal Organowy i Muzyki Kameralnej, Festiwale Muzyki Współczesnej oraz Festiwal Na Skrzyżowaniu Kultu

Wacław Mulak

W 1994 roku ukończył Akademię Muzyczną w Warszawie i rozpoczął pracę w Capelli Cracoviensis na stanowisku pierwszego trębacza (solisty). Od 1996 uzupełniał umiejętności muzyczne na studiach podyplomowych. Jest laureatem pierwszych nagród, m.in. na: Konkursie Instrumentów Dętych Blaszanych we Wrocławiu (1989), Konkursie Zespołów Kameralnych w Bydgoszczy (1993).
Obecnie pracuje w Filharmonii im. K. Szymanowskiego w Krakowie jako pierwszy trębacz(solista).
W roku 2001 uzyskał kwalifikacje I stopnia w dziedzinie instrumentalistki w zakresie gry na trąbce, ma tytuł doktora habilitowanego. Zajmuje stanowisko adiunkta w Akademii Muzycznej w Krakowie.

Witold Zalewski

Ukończył Akademię Muzyczną w Krakowie – w klasie organów prof. Jana Jargonia. Od roku 1995 pełni funkcję organisty w Królewskiej Katedrze na Wawelu, prowadząc równocześnie działalność pedagogiczną w Archidiecezjalnej Szkole Organistowskiej. Jako solista i kameralista koncertuje w kraju i za granicą. Jest akompaniatorem chóru męskiego Katedry Wawelskiej oraz chóru Wyższego Seminarium Duchownego w Krakowie. Od roku 1998 jest członkiem Komisji Muzyki Kościelnej Kurii Metropolitalnej w Krakowie.
Jest autorem Śpiewnika pieśni kościelnych oraz współredaktorem i współautorem wielu innych publikacji (m.in.: Śpiewnik Wawelski). Jest pomysłodawcą i zarazem dyrektorem Międzynarodowego Festiwalu Organowego w Zakopanem oraz Festiwalu Muzyki Organowej w Rabce-Zdroju. Wielokrotnie nagradzany za organizację i propagowanie muzyki organowej.

Foto. Zygmunt Dobrosielski