Barwy muzyki pieśnią i arią malowane

Beznazwy-1

Zapraszamy na wokalny koncert kameralny z udziałem studentów Wydziału Wokalno – Aktorskiego Akademii Muzycznej w Poznaniu, z klasy śpiewu solowego prof. dr hab. Anny Jeremus – Lewandowskiej.

Koncert poprowadzi, a także zaśpiewa  prof. Anna Jeremus – Lewandowska, która przygotowała  prezentowany projekt edukacyjny. Wykonawcami koncertu będą soprany : Aleksandra Klafetka, Marta Książek i Ewa Murzynowska, którym na fortepianie akompaniować będzie Ewa Szpakowska.

W programie wykonane zostaną najpiękniejsze utwory takich kompozytorów jak: Jan Sebastian Bach, Piotr Czajkowski, Wolfgang Amadeusz Mozart, Karol Szymanowski, Stanisław Niewiadomski, Franz Schubert, Giuseppe Verdi i inni.

Prof. Anna Jeremus - Lewandowska

Prof. Anna Jeremus – Lewandowska

 

Aleksandra Klafetka

Ewa Murzynowska

Marta Książak

Ewa Szpakowska

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Anna Jeremus-Lewandowska – śpiewaczka operowa, sopran koloraturowy, prof. dr hab. Akademii Muzycznej im I.J. Paderewskiego w Poznaniu. Jest absolwentką Wydziału Wokalno-Aktorskiego Akademii Muzycznej w Łodzi w 1985. Debiutowała w 1986 partią Rozyny w operze G. Rossiniego Cyrulik sewilski.  Od 1988 do 2006 na stałe była związana z Teatrem Wielkim w Łodzi, w którym brała udział w kilkudziesięciu premierowych przedstawieniach operowych. W swoim repertuarze ma ponad trzydzieści ról operowych, operetkowych oraz partie z repertuaru oratoryjnego.

Prowadzi czynną działalność koncertową w kraju i za granicą. Od 2011 roku pracuje jako profesor Akademii Muzycznej im. I.J. Paderewskiego w Poznaniu.  18 kwietnia 2013 r. otrzymała tytuł profesora sztuk muzycznych.

Koncert odbędzie się 23 (sobota) kwietnia 2016 r. godz. 18.00

s9  s7 s6  s1 s2

Foto: Agnieszka Ciesielska